A Duna Aszfalt megvásárolta az egyik legnagyobb lengyel útépítő céget
Több mint 800 munkavállaló és forintra átszámolva több mint 80 milliárdos éves forgalom jellemzi a Mota-Engil Central Europe-ot, amely mostantól […]
TovábbÉpítési projektek terveinek az elkészítéséhez a tervező mérnököknek szüksége van egy pontos és részletes terepfelmérésre. Az UAV folyamatok integrálása a munkafolyamatokba manapság elengedhetetlen fontosságú.
Mindig is azt a gondolkodásmódot szem előtt tartva dolgoztunk, hogy az általunk nyújtott szolgáltatás kimagasló maradjon, ügyfeleink pedig mindig a középpontban legyenek.
A felméréseket légi fotogrammetriai eljárással végezzük, nagymértékben csökkentve így az emberi hiba előfordulásának valószínűségét. Munkáink során drónjainkon jellemzően a DJI Zenmuse P1 és a DJI Zenmuse L1 és L2 Lidar kameráit használjuk. Ezzel gyakorlatilag egy nap alatt fel tudunk mérni egy akkora területet, amely a hagyományos módszerekkel hetekig tartana.
A légi felmérések során olyan területeket is gond nélkül fel tudunk térképezni, ahová a földmérők a terepviszonyok miatt egyáltalán nem, vagy csak nehezen tudnának eljutni. Ráadásul ennek köszönhetően nem szükséges lezárni például autóutakat vagy vasúti pályákat.
Drónok segítségével ugyanolyan minőségű topográfiai felmérések végezhetők, mint a hagyományos módszerekkel. Viszont mindezt az idő töredéke alatt. Ez jelentősen csökkenti a helyszíni felmérés költségeit, a szakemberek munkaterhelésével együtt.
A drónfelvételeket korrigáljuk a kép torzulásának függvényében, és az utómunkálatok során összeillesztjük őket. Ezáltal rendkívül pontos ortomozaikus térképet hozzunk létre.
Minden pixel 2D információt, (X, Y) koordinátákat tartalmaz, vízszintes távolságok és felületek nagyon pontos mérésére alkalmas.
A levegőből készített fényképek alapján pontfelhő állítható elő. Minden pont földrajzi (X, Y, Z) koordinátákat és szín információkat tartalmaz. Nagyon pontos adatot nyújt a távolság (ferde és vízszintes), terület és térfogatmérésekhez.
Igény szerint a méréseinket LIDAR kamerával végezzük, így a növényzet által erősen borított területeken is rendkívül pontos információt kapunk a földfelszínről, ami lehetővé teszi egy „növényzet által megtisztított” digitális domborzatmodell elkészítését.
Zöldmezős beruházások esetén a „nulladik” mérés kiemelt fontosságú, a technológia használatával CAD szoftverek számára értelmezhető vektoros adatokat állítunk elő. Ennek segítségével a beruházás területén a teljes földfelszín rendkívül részletes digitális 3D modellben elemezhető. Az adatfeldolgozás teljeskörű osztályozással történik, HD2014 transzformációval.
A drónképek felhasználhatók a terület DSM-modelljeinek létrehozására is. Minden pixel 2D információt, (X, Y) koordináta és a legmagasabb pont magasságát (Z érték) tartalmazza.
Objektumok, például épületek eltávolítása után a drónképekkel DTM-ek készíthetők, minden egyes pixel 2,5D információt tartalmaz- a legnagyobb magasság X, Y és Z értéke.
A 3D textúrájú háló a drón által feltérképezett terület széleinek, domborzatának, csúcsainak és textúrájának reprodukciója. Ez a modell a terület bemutatása szempontjából a leghasznosabb.
A projekt követelményeitől függően, vagy a DTM, illetve a DSM modell egyedi kontúr intervallumokkal használható kontúrvonal-térkép készítéséhez alkalmas. Ez pedig részletesebben szemlélteti a drón által feltérképezett terület felületét.
A folyamat első lépése mindig az igények átbeszélése. Írjon nekünk, szívesen állunk rendelkezésre
Több mint 800 munkavállaló és forintra átszámolva több mint 80 milliárdos éves forgalom jellemzi a Mota-Engil Central Europe-ot, amely mostantól […]
TovábbA napenergia-ipar dinamikusan fejlődik, és a technológiai innováció kulcsfontosságú szerepet játszik ebben a növekedésben. Bors Róberttel, a GeoLayer vezetőjével, egy […]
TovábbElkészültek az 52. számú főút négysávosításának első építési ütemével. Befejeződtek Kecskeméten az 52-es főút négynyomúsításának I. építési ütemének kivitelezési munkálatai – közölte […]
Tovább